Emergency Portal UX Refresh and Rewrite

Rychlejší záchrana životů díky intuitivnímu dispečerskému portálu, který funguje i v terénu na mobilních zařízeních.

Problém klienta

Aplikace Záchranka umožňuje uživatelům v nouzi přivolat pomoc jediným stisknutím tlačítka. Původní dispečerský portál však čelil zásadním problémům:

  1. Zastaralé uživatelské rozhraní Frontend byl vytvořen primárně backend vývojáři bez hlubších znalostí UX a moderních frontendových technologií, což vedlo k nepřehlednému, těžkopádnému rozhraní.
  2. Nemožnost mobilního přístupu Systém se doposud používal na desktopových stanicích na call centerech. Vznikla potřeba využívat stejný systém z mobilu nebo tabletu v terénu pro různé další složky jako horská služba nebo použití z vrtulníku.
  3. Omezená rozšiřitelnost funkcí Implementace frontendu neumožňovala efektivní další rozšiřování funkcí, technologicky aplikace přestávala vyhovovat.
  4. Nesystematický vývoj Spousta realizačních rozhodnutí se řešila za běhu až při implementaci, což způsobovalo další technologický dluh a řešení, která nebyla propojena s ostatními částmi systému.

Řešení

Po důkladné analýze pracovních postupů dispečerů a technických možností systému jsem:

  1. Kompletně přepsal frontend Implementoval jsem moderní, systémovou architekturu s využitím Blazor WASM, která zajistila konzistentní uživatelské rozhraní a vysokou responzivitu.
  2. Vytvořil adaptivní rozhraní Vyvinul jsem inovativní řešení, kde desktop zobrazuje všechny komponenty (mapa, chat, video, informace) současně, zatímco mobilní verze je inteligentně reorganizuje do tabů. Záchranáři tak mají plnohodnotný přístup k systému i v helikoptéře nebo na horách.
  3. Navázal UX proces na vývoj Zavedl jsem systematický proces UX návrhů pro nové funkce před samotnou implementací, což eliminovalo zbytečné vývojové iterace a zajistilo intuitivnost každé nové funkce.
  4. Optimalizoval architekturu Ve spolupráci s hlavním vývojářem jsem navrhl modulární architekturu, která umožňuje rychlé přidávání nových funkcí podle potřeb záchranných složek a je připravená na další rozšiřování do budoucna.

Klíčové výsledky

Nový dispečerský portál přinesl zásadní zlepšení v záchranném systému:

  1. Profesionální rozhraní Posun po technické stránce přinesl posun také v uživatelské oblasti, dispečeři tak mají přehlednější rozhraní a bez zaškolení dokážou využívat funkce, které potřebují.
  2. Rozšíření možností použití Horská služba nebo letecká služba nyní vidí podstatné informace přímo v terénu a odpadá tak nutnost předávat si informace zdlouhavě ústně.
  3. Akcelerace vývoje Díky systematickému UX procesu a nové architektuře se čas potřebný k implementaci nových funkcí zkrátil o 40–50 % a nové funkce navíc lépe zapadají do kontextu dalších funkcí.

Co na to říkají klienti

„Jindra je opravdový profesionál, který vždy pečlivě naslouchá přáním a vizím svých klientů. Následně přichází s inovativními a užitečnými nápady které je schopen dotahovat do konce a úspěšně realizovat.“

Filip Maleňák
Ředitel, Aplikace Záchranka

„S Jindrou spolupracuji již více než pět let na různých projektech, od menších webových aplikací po rozsáhlé komplexní systémy. Velmi oceňuji jeho schopnost efektivně kombinovat práci na UX, frontendu i backendu, což zaručuje vysokou kvalitu a včasné dokončení projektů. Jindra je nejen velmi samostatný, ale také skvělý týmový hráč. Není třeba ho hlídat, kontrolovat ani úkolovat. Když se objeví problém, staví se k němu čelem a řeší ho co nejrychleji. Již mnohokrát nás podržel. Díky jeho profesionalitě a širokému záběru ho rád doporučuji.“

Martin Dybal
Software architekt, Medical Information Technologies, s.r.o.

Technické detaily

Figma
UX
Blazor WASM
ASP.NET Web API
.NET 8
Bootstrap 5
CSS 3
Jira
Azure DevOps
Git

Jindřich Pergler

Tvůrce efektivních aplikací
Praha / online
+420 720 133 441
IČ 01027662
An unhandled error has occurred. Reload 🗙